İyi Dersler Okulları Bursluluk Sınavı

Her öğrenci iyi bir eğitim alma hakkına sahiptir. Bireylerin eğitim aldığı kurumların sunduğu tüm olanakları ve imkanları kullanabilmesi ve kullanma hakkına sahip olması eğitimde fırsat eşitliği yakalamak adına oldukça önemlidir. Bu nedenle özel okul bursluluk sınavları iyi eğitim almak isteyen öğrenciler için önem teşkil etmektedir.

İyi Dersler Okulları olarak her yıl öğrencilerin daha kaliteli bir eğitimi alabilmeleri için bursluluk sınavı düzenliyoruz. Her seviyede düzenlediğimiz bursluluk sınavları başarılı öğrencilere kaliteli bir eğitim için fırsat kapısı açmaktadır.

Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Özel okulda eğitim alarak eğitimdeki fırsat eşitliğini yakalamak isteyen öğrenciler bursluluk sınavı ne zaman yapılacak diye merak ediyor. Her seviyede öğrenciye iyi bir eğitim alma fırsatı sunan İyi Dersler Okulları 2020 bursluluk sınavı 11 – 12 Ocak 2020 tarihinde yapılacaktır. Kurumumuzun yerleşkesinde yapılacak olan bursluluk sınavı katılımı için kontenjan sayısı sınırlıdır. 2020 bursluluk sınavı için başvurmak isteyen kişilerin, internet sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurarak kayıt oluşturmaları gerekiyor. Yapılan kaydın ardından kayıt bilgileri mail olarak ya da bilgisayara indirilerek saklanabilir.

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2020 Dönemi Sınavlarına Kimler Katılabilir?

İyi Dersler Okulları olarak düzenlediğimiz bursluluk sınavına ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki bütün devlet ve özel okul öğrencileri katılabilir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yapacağımız bursluluk sınavları sonuçlarına göre öğrenciler, bir sonraki eğitim öğretim döneminde eğitim bursu alma hakkına sahip oluyorlar. Özel okul bursluluk sınavları 2020 döneminde yapılacak sınavda, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce dersleri arasından müfredata göre sorumlu oldukları derslerden sorular sorularak öğrencilerin başarı sıralaması belirleniyor. Lise öğrencileri ise Türk Dili ve Edebiyatı, Dil ve Anlatım Bilgisi, Matematik, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce dersleri içinden müfredat kapsamında görülen derslerden sınava tabi tutulurlar.

Bursluluk Sınavı 2020 Katılım Kuralları Nelerdir?

  • Öğrencilerimizin sınavdan en az 30 dakika önce okulda olması gerekmektedir.
  • Sınav yeri, öğrencinin online başvuru formunda ve giriş belgesinde belirtilen yerleşkemizdir.
  • Sınav, Özel İyi Dersler Okulları Kampüslerinde yapılacaktır.
  • Eğitim bursu oranları, ilgili kampüs için belirlenen burslu öğrenci kontenjanına göre düzenlenir.
  • Başvuruda belirtilen öğrencilerin sınava katılmamaları durumunda yerlerine başka öğrenciler giremez.
  • Sınav sırasında hesap makinesi, pergel, cetvel, cep telefonu, bilgisayar özelliği bulunan her türlü elektronik aygıt, zamanı gösterme dışında işlevi bulunan saat, müsvedde kâğıt, defter, kitap, vb. materyallerin kullanılmasına izin verilmez.
  • Öğrenciler yanlarında T.C. Kimlik Numarası bulunan bir kimlik belgesi veya fotoğraflı öğrenci belgesi getirmek zorundadır. Gerekli belgeleri olmayan öğrenciler sınava alınmaz.

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2020 Genel Bilgiler

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandıktan sonra eğitim bursu almaya hak kazanmış öğrenciler 2020 – 2021 yılı için İyi Dersler Okulları’na kayıt yaptırma hakkına sahip olurlar. Bursluluk sınavı 2020 Eğitim yılı içerisinde yapılmış olsa da burs alma dönemi 2020 – 2021 eğitim yılı için geçerlidir. Özel okul bursluluk sınavları için başvuru formu dolduran ve sınava katılan öğrenciler, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı bursluluk sınavının yapıldığı tarihten önceki işlenen konulardan ve bir önceki senenin konularından sorumlu tutulur. Örneğin; bu yıl 10. sınıfta okuyan ve sınava katılan bir öğrenci 9. sınıf konularının tamamından ve 10. sınıfın sınav tarihine kadarki konulardan sorumlu olur. Bursluluk sınavı sonuçları puanı çerçevesinde 11. sınıftaki eğitimi için kayıt hakkına sahip olur.

Eğitim bursu almak isteyen her öğrencinin katılmak isteyeceği İyi Dersler Okulları bursluluk sınavı için sınav başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz.